Qatar Airways začal spamovat twitter skrz na skrz s dnešní (20.10.) plánovanou akcí.. Dle velkého množství tweetů do všech koutů světa to vypadá na velkou akci  .

Qatar airways

Založil ve fóru Letecké společnosti

To je rozumny postoj, ja bohuzel mam cca 30 zpatecek, ale z toho jen 2 longhauly. Doted jsem vse jak debil prehazoval, pred par dny jsem se na to vybodl a vsechny letenky co sly zrusit zdarma jsem porusil (vyjma erroru v C). Uz mne to nebavi. Clovek i debilni vylet na Kanary resi jak vizum do Severni Koreje

0 Citovat

Tak jistě není úplně ideální kupovat letenky na první čtvrtletí až pololetí příštího roku, i kdyby byly za 5 tis na druhý konec světa. A už vůbec v dnešní době řešit, jak se dostat na Kanáry na vánoce, když i doma to může být, u některých dokonce po dlouhé době, pěkné (jiné). Na druhou stranu bych se úplně nebál nákupu letenek na druhou polovinu příštího roku.

Každopádně neustále měnit datumy letenek o měsíc, dva nebo tři je blbost a ztracený čas. 

0 Citovat

Poznatky cesty 20.12. Praha - Doha - Maledivy

Check-in Praha kontrola:

  • Negativni PCR Test 
  • Rezervace ubytovani
  • QR kod ( pokud reknete ze si ho udelate napr v Doha tak je OK)
  • Stity v letadle: budete upozorneni na jejich noseni po celou cestu v letadle vc prestupu v Doha avsak v letadle je stejne vetsina odlozi a dokonce pri prestupu v Doha budete vyzvani k jejich sundani a na letisti je nikdo nemel.

    Testovani v Doha antigenimi testy jsem nezaregistroval, standartni prestup jako kazdy jiny.  Vse funguje bez problemu. 

    Prilet Male: Mereni teploty u kazdeho pri  vstupu na pasovku pote nahodny vyber osob k predlozeni Qr kodu, pasovka rychla bez komplikaci.

    Zaverem mel jsem docela strach pri cteni tohoto tematu ale neni se ceho bat az na rousku je vse OK a jak to vypada zvenku ze vse je slozite a neresitelne tak v realu je to relativne dobre.

     

    0 Citovat

    Může mi někdo říci, proč jsou ty Maledivy mezi cestovateli takový hit? Já vůbec nerozumím co je tam tak super. Pro mě je to lokalita kam bych dobrovolně asi neletěl (možná kdyby mě pozvala k sobě do svého apartmá Taylor Swift...).

    0 Citovat

    padrino11 napsal(a):

    Může mi někdo říci, proč jsou ty Maledivy mezi cestovateli takový hit? Já vůbec nerozumím co je tam tak super. Pro mě je to lokalita kam bych dobrovolně asi neletěl (možná kdyby mě pozvala k sobě do svého apartmá Taylor Swift...).


    Tak takhle se placnout na plaz s drinkem a potapet se neni spatne jednou takhle za rok, ja si u toho strasne odpocinu od korporatu

    0 Citovat

    Bič boží napsal(a):

    Clovek i debilni vylet na Kanary resi jak vizum do Severni Koreje

    Přesně :-D

    0 Citovat

    Já náhodou Maledivy taky ráda

    0 Citovat

    Pochopím Seychely, Mauricius, Zanzibar, Madagaskar, Srí Lanku, ale Maledivy jsou podle mě přeceňovaná lokalita a cestovatelská past, kde kromě moře žádné atrakce nejsou a po dvou dnech bych fakt už nevěděl co tam dělat.

    0 Citovat

    Tak jasný, že bych na Maledivy nejela s mámou nebo s kámoškama :D To máš fitko, Kajak, Kite, joga, masáže, pedikůra, manikůra, lukostřelba, fine dining, knížka u bazénu, šnorchlování, potápění, vodní lyže, výlet do Male, rybaření, ...

    Naopak Zanzibar byl pro mě největším cestovatelským zklamáním a tam se zatím nemám v plánu vůbec vracet.

    0 Citovat

    Tvl Padrino,ty si vystacis sam,myslím,že zrovna na tobe se ta nemožnost cestovat projevuje celkem slušně:))) Jeste sis neodpověděl jako Naděžda...

    0 Citovat

    Máš rechr, co na Maledivách? Proč bych se tam trmácela za těma bubákama, mně stačí ruská riviéra a pláže Soči, Jalty nebo Sevastopolu, dvě butylky na den a na večer několik místních chlapců. Vracím se jako znovuzrozená.

    0 Citovat

    Nic pro mě, to vše můžu dělat kdekoliv jinde u moře. Já si v těchto AI resortech pro influencery co se tam vyfotí s Birkinkou, nebo Vuittonkou připadám jako v zoologický naruby. Kde personál zůstává a kouká každý týden na nová zvířata ve výběhu...

    0 Citovat

    Někdo má rád Maledivy pro drinky na pláži, šikmé palmy nad mořem a pod. Já tam jezdím kvůli tomu co je pod vodou....


    img-20201118-wa0018.jpg
    img-20201118-wa0020.jpg

    0 Citovat

    Tohle já nejím, já raději krevety nebo tresku. Ochutnal jsem žraloka i želvu, ale není to nic moc.

    0 Citovat

    Alcoy22 napsal(a):

    Poznatky cesty 20.12. Praha - Doha - Maledivy

    Check-in Praha kontrola:

    • Negativni PCR Test 
    • Rezervace ubytovani
    • QR kod ( pokud reknete ze si ho udelate napr v Doha tak je OK)

    Stity v letadle: budete upozorneni na jejich noseni po celou cestu v letadle vc prestupu v Doha avsak v letadle je stejne vetsina odlozi a dokonce pri prestupu v Doha budete vyzvani k jejich sundani a na letisti je nikdo nemel.

    Testovani v Doha antigenimi testy jsem nezaregistroval, standartni prestup jako kazdy jiny.  Vse funguje bez problemu. 

    Prilet Male: Mereni teploty u kazdeho pri  vstupu na pasovku pote nahodny vyber osob k predlozeni Qr kodu, pasovka rychla bez komplikaci.

    Zaverem mel jsem docela strach pri cteni tohoto tematu ale neni se ceho bat az na rousku je vse OK a jak to vypada zvenku ze vse je slozite a neresitelne tak v realu je to relativne dobre.

     

    Leteli sme ten isty den s VIE takze skusenosti rovnake. Inak odsadenost letu s Vie v economy tak max 20%. Na letisku to bol velmi smutny pohlad, a miestami som sa az skoro bal.

    Vsetko bez problemov. V Dohe sa davaju stity dole kvoli meraniu teploty.

    A preco Maledivy?  Tiez nemusim a ani nie som ochotny platit rezorty. Ale domace ostrovy su uplne super. Turistov doslova par. Domaci mily. A pod vodou krasa. No a v neposlednom rade aj cena letenky ktora bola po zruseni letneho Japonska tak o 70% nizsia ako by bola normalne cez Vianoce.

    A dost dolezita vec je aj klud od medialnej masaze, a celospolocenskej nalady ohladom Covidu u nas a tu.

    0 Citovat

    přesně tak, než poslouchat co nesmím a co můžu... 

    Nedělní let z Prahy byl plný, asi se Češi bojí míň..., DOH-MLE taky téměř plný.

    Kontroly nula...

    Po příjezdu na resort nám řekli-roušku nepotřebujete, to už jsem u nás neslyšel skoro rok...

    0 Citovat

    Čaute, mám dotaz. V květnu 2020 jsem s velkou parádou pořídil lety na Nový Zéland s tím, že už přece v únoru 2021 bude vše v cajku - trochu jsem se spletl. 🙄😅

    Plán byl:

    • 2.2.2021 - PRG-DOH (16:05 - 23:40)
    • 3.2.2021 - DOH-AKL (02:20 - 04:50)
    • 24.2.2021 - AKL-DOH (16:05 - 00:20)
    • 25.2.2021 - DOH-ZRH (02:00 - 06:30) a pak ze SUI nějak do CZE. 

    V září a říjnu mi přišly maily, že se to trochu posunuje, odlet o den dřív a trochu jiné časy. To by mi nevadilo.

    Teď jsem se ale lognul do správy rezervace a nestačím se divit, co tam je za bordel 😅

    Nově tam mám celkem 8 letů, což teda absolutně nechápu, status "Potvrzeno" má Praha-Auckland už 31. ledna a návrat Auckland-Curych 23. února, ostatní nepotvrzené.

    Zéland je ale stále zavřený pro turisty , jak to teda může mít status "Potvrzeno"? Když dám "Request a refund", tak mi to říká, že tam mám zavolat.. Asi mi teda nic jiného nezbyde 😅 Ta infolinka +420 296 181 810 je funkční a je CZ?

    Nebo jaká je nejlepší možnost je kontaktovat? Díky 

    0 Citovat

    To, že je NZ uzavřený pro turisty, neznamená, že se tam nemůže lítat. Proto je let confirmed. Jediná šance to uhrát na zmeny v itineráře a storno.

    0 Citovat

    to je vlastně pravda, že rodiny atd. tam můžou no 🙄 kde teda Qatar nejlépe komunikuje kromě toho telefonu? počítám teda s tím, že to není česká linka a nevím, jestli je můj english skill na takové úrovni, abych to vybavil 😅

    0 Citovat

    Minuly tyzden sme leteli cez Doha , a let do AKL normalne letel. Ak ti ale hybali s letmi, a neodsuhlasil si im to tak mas narok na full refund. Idealne je im napisat na Twitter support a nechat si to potvrdit ze ten narok je. 

     

    0 Citovat

    Nejsem sociálsítník :) ten Twitter support lze přes něj kontaktovat i když nemám (jakýkoli) účet nikde?

    Linka česky není, českou pobočku to ukazovalo na mapě na Qatar stránkách někde v Polsku, což o to, ale stejně to přepojuje na nějaké ingles mluvící telefonisty. :)

    S letem mi taky hýbali, odkazuje to na telefon, když chci dát refund. Mám vyzkoušet přímo jejich storno formulář, vrátí celou cenu? Nebo budou přes ten formolář postupovat jako u normálního storna s poplatkem? Má někdo zkušenost či radu? 

    0 Citovat

    radek: změnu letu u Qatar jsem dělal přes jejich Facebook, trvalo to asi 3 dny, bez vlastního FB (příp. Twitter) účtu to ale asi nejde. Refund jsem dělal přes jejich webovky, v mailu byl přímo odkaz, a pokud není, tak v Manage Booking to určitě bude.

    0 Citovat

    Radek: prave predtym nez poziadas o refund by bolo mat dobre nejake ich vyjadrenie ze mas narok na full refund. Na to je dobry ten twitter. Tam im popisat situaciu a opytat sa ci mas narok na full refund. Ak mas, tak oni vacsinou v odpovedi uvedu aj link kde poziadat. No a k tomu pekne dolozit ich odpoved so supportu ak by sa nahodou branili. 

    0 Citovat

    tak objevil jsem stránku https://www.qatarairways.com/cs-...quest.html , což vypadá jako požadovaný formulář na refund, dokonce v češtině..

    na Twitter supportu mi furt dokola posílají odkaz https://www.qatarairways.com/en/...dence.html, ale když tam dám Request a refund, lognu se a dám teda ten request, tak mě to odkáže jen na stránku s telefonem.. 

     

     


    qatar2.png

    0 Citovat

    Spolužák Meszsáros by ti na to řekl, že to chce fištróna, že to není jako sahat ženským mezi nohy;-)

    0